Ndërlidhjet

VJENË


Shefi i UNMIK-ut, Soren Jessen Petersen i ka bërë thirrje presidentit të Serbisë, Boris Tadiç, që gjatë vizitës së tij që është ende në planifikim e sipër për fundjavë në Kosovë, të mos ushqejë frikën e serbëve të Kosovës dhe të kontribuojë drejt përmirësimit real të gjendjes.
"Pakica serbe ka të ardhme në Kosovë, ndaj do të ndihmonte në krijimin e besimit të tyre nëse merrnin mbështetje konstuktive edhe nga Brogradi", tha kreu i UNMIK-ut në Vjenë, ku dje ka paraqitur gjendjen në Kosovë para OSBE-së.
XS
SM
MD
LG