Ndërlidhjet

MOSUL


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld, ka mbërritur në Mosul ku ka vizituar trupat në terren. Më pas ai ka udhëtuar drejt Bagdadit. Rumsfeld, që është zyrtari më i lartë që viziton Irakun pas zgjedhjeve, mbërriti në Irak nga Franca, pas takimit të ministrave të mbrojtjes së NATO-s, me premtimin se vendet e Aleancës do rrisin kontributin në Irak dhe Afganistan.
Nga incidentet e dhunës në vend janë shkaktuar sot së paku 9 viktima.
XS
SM
MD
LG