Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

KIEV


Një delegacion i Kongresit amerikan u takua sot me presidentin e Ukrainës Viktor Yushchenko në Kiev.
Senatorët John McCain dhe Hillary Clinton janë pjesë e delegacionit, i cili e viziton Ukrainën për të diskutuar forcimin e marrëdhënieve me Shtetet e Bashkuara dhe integrimin e Ukrainës në Evropë.
Muajin e kaluar, McCain dhe Clinton i nominuan Yushchenkon dhe presidentin e Gjeorgjisë Mikhail Saakashvili për Çmimin Nobël për Paqe.
XS
SM
MD
LG