Ndërlidhjet

QUETTA/PAKISTAN


Të paktën 50 njerëz e humbën jetën dhe qindra konsiderohen të zhdukur nga rrëshqitja e tokës që shkaktuan shirat e shumta në Pakistan.
Të mbijetuarve në provincën Baluchistan u doli në ndihmë edhe ushtria, pasi nga përmbytjet e mëdha, disa fshatra u zhdukën nga faqja e dheut.
XS
SM
MD
LG