Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Autoritetet thanë se shirat më të mëdha në Pakistan në 16 vjetët e fundit kanë shkaktuar vdekjen e 130 personave në mbarë vendin.
Të paktën 60 njerëz e humbën jetën dhe qindra konsiderohen të zhdukur vetëm nga rrëshqitja e tokës në provincën Baluchistan, pasi nga përmbytjet e mëdha, disa fshatra u zhdukën nga faqja e dheut.
XS
SM
MD
LG