Ndërlidhjet

MUNIH, GJERMANI


Sekretari amerikan i mbrojtjes, Donald Rumsfeld tha sot se "duhet të jetë e qartë se vetëm një vend nuk mund ta mposhtë ekstremizmin". Ai, gjatë fjalimit në Konferencën ndërkombëtare vjetore për siguri tha se "Shtetet e Bashkuara dhe vendet evropiane duhet ti lënë anash dallimet lidhur me luftën në Irak dhe të punojnë së bashku në luftën kundër terrorizmit".
XS
SM
MD
LG