Ndërlidhjet

BAGDAD


17 persona u vranë nga shpërthimi i një veture bombë në jug të Bagdadit. Sipas policisë edhe 20 të tjerë u plagosën, në shpërthimin që ndodhi në afërsi të ndërtesës qeveritare. Ndërkohë, në Basra u vra një gjyqëtar irakian, kurse në rrugën kryesore në afërsi të Mosulit, policia gjeti kufomat e 6 meshkujve në unifoma të Gardës Kombëtare. Ata ishin të qëlluar në kokë dhe gjoks.
XS
SM
MD
LG