Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti i Iranit, Mohammad Khatami tha sot se Teherani dëshiron të vazhdojë bisedimet rreth programeve bërthamore me evropianët, por vetëm nën kushte të caktuara. "Shpresoj që evropianët të jenë mjaftë të mençur dhe të çojnë përpara mirëkuptimin e përbashkët për programet tona bërthamore" citohet nga agjencia iraniane, ISNA, presidenti Khatami.
XS
SM
MD
LG