Ndërlidhjet

GAZË


Presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmoud Abbas do të takojë sot përfaqësuesit e grupeve: Hamas dhe Xhihadi Islamik, për t'i bindur që të respektojnë armëpushimin me Izraelin. Zyrtarët palestinezë njoftuan se Abbas do t'u thotë atyre se Izraeli ka përmbushur shumë nga kërkesat e menjëhershme të palestinezëve.
XS
SM
MD
LG