Ndërlidhjet

MYNIH


Në Mynih vazhdon konferenca për rolin e Kombeve të Bashkuara, ku fjalimin kryesor sot do ta mbajë sekretari i përgjithshëm Kofi Annan.
Dje, kërkesa e Gjermanisë që NATO-ja të ndryshojë krahas ndryshimeve që po ndodhin në botë, hasi në mospajtime nga sekretari amerikan i Mbrojtjes Donald Rumsfeld dhe sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jaap de Hoop Scheffer.
XS
SM
MD
LG