Ndërlidhjet

BAGDAD


Sot pasdite pritet të shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 30 janarit në Irak.
Sipas rezultateve të pjesëshme, 275 vendet e Asamblesë Kombëtare do të dominohen nga shumica e partive shiite dhe kurde.
Njoftimi u bë publik pas valës së djeshme të dhunës në Irak që la 19 të vrarë.
XS
SM
MD
LG