Ndërlidhjet

GAZË


Grupet militante palestineze Hamas dhe Jihadi Islamik lëshuan deklarata, ku njoftuan se do t'i përmbahen armëpushimit të përkohshëm me Izraelin.
Deklaratat u shpallën pas bisedimeve me presidentin e Autoritetit Palestinez Mahmoud Abbas.
XS
SM
MD
LG