Ndërlidhjet

PEKIN


Kina u tha Shteteve të Bashkuara se do të bëjë përpjekje që të vazhdojë raundi i ri i bisedimeve rreth krizës bërthamore të Koresë së Veriut.
Ministri i Jashtëm Li Zhaoxing, zotimin ia bëri përmes telefonit sekretares amerikane të Shtetit Condoleezza Rice.
Të enjten, Koreja e Veriut shpalli se ka armë bërthamore dhe se tërhiqet nga bisedimet 6-palëshe që synojnë të bindin Phenianin të heqë dorë nga ambicjet bërthamore.
XS
SM
MD
LG