Ndërlidhjet

UASHINGTON


Partia Demokratike e Shteteve të Bashkuara në krye të saj e ka zgjedhur Howard Dean.
Ish guvernatori i Vermont-it ishte kundërshtar i flaktë i luftës në Irak dhe i presidentit George Bush.
Dean ishte favorit i nominimeve presidenciale të demokratëve, por humbi nga senatori John Kerry.
XS
SM
MD
LG