Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti i Serbisë Boris Tadiç sot qëndron në Kosovë, në vizitën e parë e të një presidenti serb prej vitit 1999.
Konvoji presidencial, i siguruar nga automjetet e policisë së UNMIK-ut dhe i përcjellë nga dy helikopterë të NATO-s, ndalesën e parë në Kosovë e kishte në fshatin Shillovë të Gjilanit, të banuar me popullatë serbe.
Tadiç në Prishtinë u takua dhe bisedoi me shefin e UNMIK-ut Soren Jessen-Petersen.
XS
SM
MD
LG