Ndërlidhjet

BAGDAD


Sot shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 30 janarit në Irak, ku sipas rezultateve të pjesëshme, 275 vendet e Asamblesë Kombëtare do të dominohen nga shumica e partive shiite dhe kurde.
Aleanca e partive shiite sot pohoi se ka fituar 60 % të votave.
XS
SM
MD
LG