Ndërlidhjet

MADRID


Zjarri më i madh në historinë moderne të Madridit shkatërroi rrokaqiellin 32 katësh në qendrën financiare të kryeqytetit të Spanjës. Më shumë se 200 zjarrëfikës u angazhuan në shuarjen e zjarrit. Kryeministri Jose Luis Zapatero vizitoi vendin e ngjarjes dhe ofroi ndihmën e qeverisë për riparimin e dëmeve.
XS
SM
MD
LG