Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi I Misionit të Kombeve të Bashkuara, Soren Jessen Petersen, mbajti sot një takim me presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova, këshilltarin e kryeministrit të Kosovës, Ardian Gjinin, kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thacin, drejtuesin e subjektit politik “Ora”, Veton Surroin dhe udhëheqësin e Listës Serbe për Kosovë dhe Metohi, Oliver Ivanoviq. Temë diskutimesh në këtë takim ishte vizita e presidentit të Serbisë, Boris Tadiq, në Kosovë dhe çështja e decentralizimit të pushtetit vendor.
XS
SM
MD
LG