Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Xhorxh Bush kërkoi nga Kongresit që të miratojë ndarjen e 82 miliardë dollarëve shtesë për operacionet ushtarake amerikane në Irak dhe Afganistan. Në këtë paketë përfshihet edhe ndihma për vendet e goditura nga cunami në Azi, ndihma për refugjatët në Darfur si dhe mbështetja për palestinezët, Pakistanin, Jordaninë dhe Ukrainën.
XS
SM
MD
LG