Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush ka kërkuar nga Kongresi të miratojë pa vonesë kërkesën e tij për 82 miliardë dollarë shtesë për operacionet ushtarake në Irak dhe Afganistan.
Kjo paketë financiare përfshin dhe një pjesë të ndihmave për vendet e Azisë të prekura nga katastrofa e sunamit.
XS
SM
MD
LG