Ndërlidhjet

PRAGË


Stuhi dëbore dhe moti i keq kanë përfshirë rajonin e Ballkanit.
Stuhia e borës ka bërë që ambasadori i OSBE-së në Beograd të anullojë një vizitë në Luginën e Preshevës. Ndërkaq dy persona kanë vdekur dhe 14 nxënës shkolle janë plagosur nga rrëzimi i një autobusi.
në Sarajevë shkollat janë mbyllur dhe jeta thuajse është paralizuar nga bora.
Në Bullgari portet në Detin e Zi të Burgasit dhe Varnës janë mbyllur nga erërat dhe furtuna detare.
XS
SM
MD
LG