Ndërlidhjet

TIRANË


Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan, gjatë vizitës së tij të sotme në Tiranë ka vlerësuar tolerancën ndërfetare në Shqipëri si dhe rolin e politikës vendase në çështjet rajonale e veçanërisht politikën e ndjekur ndaj Kosovës.
Shefi i ekzekutivit turk premtoi mbështetjen e Ankarasë për hyrjen e Shqipërisë në NATO.
Nga ana tjetër homologu i tij shqiptar, Fatos Nano, vlerësoi rolin e Erdoganit në mardhëniet Ankara-Athinë duke e marrë atë si model për mardhëniet e ardhshme Tiranë-Beograd.
XS
SM
MD
LG