Ndërlidhjet

BEJRUT


Ish kryemistri i Libanit, Rafik Hariri, i vrarë para dy ditësh, varroset sot. Mijëra qytetarë u mblodhën që në mëngjes para shtëpisë së tij. Opozita ka thënë se autoritetet e vendit dhe Siria kanë dorë në vrasjen e Haririt, i cili kundërshtonte influencën e Sirisë në Liban. Shtetet e Bashkuara të Amerikës dje, tërhoqën ambasadorin e tyre nga Siria dhe Sekretarja e Shtetit, Condoleezza Rice tha se raportet me Sirinë po keqësohen.
XS
SM
MD
LG