Ndërlidhjet

KABUL


Sekretari i jashtëm britanik, Jack Strow po qëndron në Afganistan për t'u takuar me presidentin Hamid Karzai dhe zyrtarët tjerë të lartë. Temë kryesore e diskutimeve, pritet të jetë luftimi i industrisë ilegale të drogës në Afganistan. Prodhimi i opiumit si material bazë për heroinën është rritur shumë vitet e fundit. Sipas Kombeve të Bashkuara, atje prodhohet 90 përqind e prodhimit botëror të opiumit.
XS
SM
MD
LG