Ndërlidhjet

PRISHTINË


Statusi i Kosovës duhet të zgjidhet sa më shpejt, në mënyrë që Bashkësia ndërkombëtare të mund të dijë se kush janë faktorët me të cilët duhet të diskutohet integrimi i Kosovës në Bashkimin Evropian, ka deklaruar sot në Prishtinë, kryetari i Komisionit Ndërkombëtar për Ballkanin, Xhuliano D’Amato. Zoti D’Amato dhe ish presidenti gjerman, Vajceker janë takuar sot me kryetarin e Kosovës Ibrahim Rugova dhe me kryeministrin Ramush Haradinaj.
XS
SM
MD
LG