Ndërlidhjet

PEKIN


Të dërguarit e Shteteve të Bashkuara dhe të Koresë Jugore kanë arritur sot në Pekin për bisedime me zyrtarët kinezë lidhur me mënyrat e mundshme për ta bindur Korenë Veriore që ti vazhdoj negociatat për tërheqje nga programi i armatimit bërthamor.
Në këtë kuadër, Christopher Hill, ambasador i Shteteve të Bashkuara në Korenë Jugore dhe zëvendës ministri i jashtëm i Koresë Jugore, Song Min pritet që të takohen me zëvendës ministrin kinez të punëve të jashtme, Wu Dawei.
XS
SM
MD
LG