Ndërlidhjet

MOSKË


Veprimtarja e organizatës Human Rights Watch, Anna Neistat ka thënë se më se 1 mijë persona mendohet se janë rrëmbyer në Çeçeni gjatë vitit të kaluar. Në një konferencë për media në Moskë, ajo ka thënë se Organizata Human Rights Watch ka "arsye të fuqishme" për të besuar se forcat e sigurisë së Çeçenisë, nën komandën e zëvendës kryeministrit, Ramzan Kadirov si dhe trupat federale, ishin të përfshirë në këto rrëmbime.
XS
SM
MD
LG