Ndërlidhjet

KIEV


Komisionerja e Bashkimit Evropian për Marrëdhënie me Jashtë, Benita Ferrero – Ualldner, sot po viziton Ukrainën. Në fokus të vizitës është forcimi i lidhjeve tregtare BE- Ukrainë, thjeshtëzimi i regjimit të vizave dhe dëshira e Ukrainës për anëtarësim në Organizatën Botërore të Tregtisë. Megjithë kërkesat e Ukrainës për anëtarësim në Bashkimin Evropian, Ualldner tha se kjo çështje nuk është në rend dite.
XS
SM
MD
LG