Ndërlidhjet

BRATISLAVË


Sllovakia dhe Austria vendosën të mbajnë nivelin e tanishëm të forcave të tyre në kuadër të KFOR-it në Kosovë. "Kosova është njëri nga problemet më të mëdha në Evropë. Tani nuk është momenti i duhur për reduktimin e trupave atje" tha ministri i mbrotjes i Sllovakisë, Juraj Liska pas takimit në Bratisllavë me homologun austriak, Guenther Platter.
XS
SM
MD
LG