Ndërlidhjet

SEUL


Zyrtarët amerikanë dhe kinezë kanë arritur një marrëveshje mbi nevojën e padiskutueshme që Koreja e Veriut t'i kthehet bisedimeve, në mënyrë që t'i japë fund paqësisht synimeve të saj në fushën e armëve bërthamore. Me këtë rast amabasadori amerikan në Korenë e Jugut, Christopher Hill tha:
"Kina ka një marrëdhënie të posaçme me Korenë e Veriut, raport që në këndvështrimin tonë mund të përdoret për të nxitur Penjanin të jetë serioz në procesin e bisedimeve."
XS
SM
MD
LG