Ndërlidhjet

BEOGRAD


Zyra e prokurorisë së Serbisë për krime të luftës, tha se pesë persona janë arrestuar, me dyshimin se kanë kryer krime lufte ndaj popullsisë myslimane në Bosnjën Lindore, gjatë vitit 1992. Zëdhënësi Bruno Vekariq tha se ata dyshohen për arrestime ilegale dhe vrasjen e së paku 15 myslimanëve në Zvornik.
XS
SM
MD
LG