Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Xhorxh Bush tha se përkrah përpjekjet e aleatëve evropian për gjetjen e një zgjidhjeje për programet bërthamore të Iranit. "Besoj se diplomacia do të funksionojë, deri kur iranianët të mos i ndajnë Shtetet e Bashkuara dhe Evropën" tha Bush në një intervistë për televizionin gjerman, ARD, në prag të vizitës në Evropë.
XS
SM
MD
LG