Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 20 persona u vranë nga sulmet vetëvrasëse me bomba, në afërsi të xhamisë shiite në Bagdad. Sulmi ndodhi në prag të festës së shiitëve, Ashura. Ndërkohë, njoftohet se në dy sulme tjera në Bagdad u vranë disa policë dhe tre civilë. Gjatë ditë së sotme u vranë edhe tre ushtarë amerikanë në qytetin Mosul.
XS
SM
MD
LG