Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku tre persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën nga shpërthimi në afërsi të një xhamie në Bagdad. Shpërthimet ndodhën në ditën kur shumica shiite, që fitoi zgjedhjet e 30 janarit, po kremton festën e Ashureve. Mijëra qytetarë morën pjesë në kremtimet në Ashureve. Masat e sigurisë janë shtuar, kurse kufijt e Irakut janë mbyllur.
XS
SM
MD
LG