Ndërlidhjet

BEJRUT


Ministri i Mbrojtes i Libanit, Abdel Rahim Mrad fajësoi presidentin e Farancës Jacques Chirac se ka inkurajuar protestat e opozitës. Ai tha se gjatë pjesëmarrjes në varrimin e ish kryeministrit Rafik Hariri, të vrarë në Bejrut, presidenti Chirac anashkaloi institucionet e vendit. Opozita në Liban, në protestat e djeshme, kërkoi dorëheqjen e qeverisë dhe largimin e trupave të Sirisë nga Libani.
XS
SM
MD
LG