Ndërlidhjet

PEKIN


Një zyrtar i lartë i partisë komuniste të Kinës shkoi sot në Penjan, për të bindur Korenë Veriore që t'u kthehet bisedimeve gjashtëpalëshe rreth programeve bërthamore. Penjani ka braktisur bisedimet dhe ka thënë se posedon armë nukleare. Ndërkohë, ambasadori i Koresë Veriore në Kombet e Bashkuara tha se Penjani mund t'u kthehet bisedimeve nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës premtojnë se nuk do të përzihen në çështjet e brendshme të Koresë Veriore.
XS
SM
MD
LG