Ndërlidhjet

KAIRO


Kryeministri i Izraelit, Ariel Sharon tha se është i gatshëm të bëjë lëshime të mëdha për hir të paqes me palestinezët, por jo edhe me çmimin për sigurinë e vendit të tij. "Nëse mbijeton qetësia, atëherë ne mund të ecim drejtë negociatave politike dhe zgjidhjeve përfundimtare" tha Sharon në një intervistë për të përditshmen e Egjiptit, Al Ahram. Vetë intervista e tij për një gazetë arabe, u cilësua e pa precedent.
XS
SM
MD
LG