Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kabineti i Izraelit ka miratuar sot planin për tërheqje të kryeministrit Ariel Sharon nga 25 vendbanime në Rripin e Gazës dhe nga 4 sosh në Bregun Perëndimor, ka raportuar radioja izraelite.
Është bërë e ditur se për këtë plan kishin votuar 17, ndërsa 5 ministra kishin qenë kundër.
XS
SM
MD
LG