Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha sot se çështja e Mitrovicës do të zgjidhet me planin e plotësimit të standardeve. "Duke avancuar agjendën e standardeve dhe duke vërtetuar aftësinë tonë për integrimin e pakicave, edhe asaj serbe, po vërtetojmë aftësinë tonë për të pasur në gjirin tonë edhe veriun e Kosovës”, tha Haradinaj, gjatë vizitës që i bëri sot qytetit të Mitrovicës.
XS
SM
MD
LG