Ndërlidhjet

DAMASK


Liga Arabe tha se presidenti i Sirisë, Bashar al Assad ka shprehur gatishmërinë për tërheqjen "së shpejti" të trupave nga Libani. Komenti u bë pas takimit të sotëm në Damask, ndërmjet Sekretarit të Përgjithshëm të Ligës Arabe dhe presidentit Al Assad. Vrasja e ish kryeministrit të Libanit, Rafik Hariri, u pasua nga kërkesat e shtuara të faktorëve ndërkombëtarë për tërheqjen e forcave të Sirisë.
XS
SM
MD
LG