Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli liroi 500 të burgosur palestinezë, si shenjë e vullnetit të mirë, një ditë pasi qeveria miratoi vendimin për tërheqje nga Rripi i Gazës. Këshilltari i kryeministrit, Dov Ueisglass tha se pas tërheqjes së trupave, Izraeli dhe palestinezët, mund të rifillojnë procesin paqësor në përputhje me planin ndërkombëtar për paqe në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG