Ndërlidhjet

RAMALLAH


Kryeministri palestinez Ahmed Qorei tha se do t'i bëjë ndryshimet në kabinetin e ri me ministra reformatorë dhe "teknokratë".
Dje, ligjvënësit nga fraksioni Fatah, i afërt me liderin palestinez Mahmoud Abbas, u kërcënuan të mos e votojnë qeverinë, nëse në të përfshihen figura të kohës së Yasser Arafatit, që akuzohen për korrupcion dhe paaftësi.
XS
SM
MD
LG