Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

SEUL


Lideri verikorean Kim Jong Il tha se qeveria e tij është e gatshme t'u rikthehet bisedimeve 6-palëshe mbi programin bërthamor të Koresë së Veriut, por vetëm nëqoftëse kushtet do të ishin të drejta dhe nëse Shtetet e Bashkuara do të shfaqnin "sinqeritet".
Kim Jong Il gjithashtu tha se Koreja e Veriut është e përkushtuar për eliminimin e të gjitha armëve bërthamore nga siujdhesa e Koresë dhe kërkimin e zgjidhjes paqësore përmes dialogut.
XS
SM
MD
LG