Ndërlidhjet

TEHERAN


Televizioni shtetëror i Iranit raportoi se të paktën 190 njerëz e kanë humbur jetën dhe mbi 1.000 janë lënduar nga tërmeti me fuqi 6.4 ballësh të Rihterit, i cili mëngjesin e sotëm goditi provincën Kerman, 700 km në juglindje të Teheranit
Zyrtarët lokalë shprehën drojen se mund të jenë shkatërruar fshatra të tëra rreth qytetit Zarand, ku ishte epiqendra e tërmetit.
XS
SM
MD
LG