Ndërlidhjet

MOSKË


9 ushtarë rusë janë vrarë dhe 3 janë lënduar nga rënia e pullazit në një pulari në paralagjen e kryeqytetit çeçen Grozni.
Agjencia Interfax njoftoi se zyrtarët ende po përpiqen të përcaktojnë shkaqet e kollapsit të ndërtesës.
Sot ndërkaq skadon armëpushimi i shpallur nga lideri çeçen Aslan Maskhadov.
XS
SM
MD
LG