Ndërlidhjet

KABUL


Mbi katër ton drogë u zunë dhe u shkatërruan nga forcat anti-drogë në Afganistan. Sipas zyrtarëve 10 persona u arrestuan në operacionin më të madh në jug të vendit. Afganistani sipas raporteve të organizatave ndërkombëtare është vendi ku prodhohet sasia më e madhe e opiumit në botë.
XS
SM
MD
LG