Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku tre persona u vranë në shpërthimet e sotme në Irak. Në mesin e të vrarëve është edhe një ushtar amerikan. Forcat amerikane njoftuan se dy persona u vranë dhe 14 u plagosën në Mosul. Ndërkohë, policia irakine tha se i vrarë është edhe një pjesëtar i partisë shiite Dava, lideri i së cilës, Ibrahim Jaafari është kandidat për kryeministër.
XS
SM
MD
LG