Ndërlidhjet

BRATISLLAVË


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush, në samitin e sotëm pritet t'i bëjë thirrje presidentit rus Vladimir Putin, që Rusia ta ripërtrijë përkushtimin e saj ndaj demokracisë dhe sundimit të ligjit.
Në kuadër të masave të rrepta të sigurisë, qielli mbi Bratisllavë do të jetë i mbyllur në kohën e samitit, dhe gjithë kohën do të mbrohet nga aeroplanët MiG.
Është kufizuar edhe trafiku në kryeqytet dhe lundrimi në Danub, ndërsa për sigurinë janë angazhuar rreth 6 mijë policë dhe ushtarë.
XS
SM
MD
LG