Ndërlidhjet

TIKRIT


Të paktën 10 njerëz e humbën jetën dhe më shumë se 20 u plagosën nga shpërthimi vetëvrasës me automjet bombë në Tikrit.
Policia tha se sulmuesi i veshur me uniformë policore ishte përpjekur të hyjë në lokalet e policisë, ndërsa e kishte aktivizuar ekplozivin pasi ishte penguar.
Nga shpërthimi u shkatërruan rreth 20 automjete.
XS
SM
MD
LG