Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani tha se nuk dëshiron që Shtetet e Bashkuara të angazhohen në negociatat që Teherani i zhvillon me Bashkimin Evropian lidhur me aktivitetin bërthamor.
Zëdhënësi i ministrisë së Jashtme Hamid Reza Asefi tha se Irani nuk dëshiron që Uashingtoni t'u bashkangjitet bisedimeve bërthamore me Britaninë, Francën dhe Gjermaninë.
Irani i mohon akuzat amerikane se fshehurazi zhvillon armatim bërthamor.
XS
SM
MD
LG